Jelentős esemény volt az életünkben 2020.01.31-e, hiszen ekkor egy tucat elkötelezett Vespa hívő megalapította a szekszárdi székhelyű Vespa Club Alisca Sportegyesületet, (Alisca Római kori katonai tábor volt Alsó Pannonia provinciában, a jelenlegi Szekszárdtól 7km-re délkeletre).  Az egyesület azért jött létre, hogy elősegítse a Vespa típusú motorkerékpár használatának, mint szabadidősport tevékenységnek a népszerűsítését. Feladatul tűztük ki, hogy támogassuk a Vespa típusú motorkerékpár tulajdonosokat, a kezdő Vespa motort vezetőket, vagy a Vespa motor iránt érdeklődőket. Ezáltal elősegítsük a Vespa márka iránti rajongók körének aktív közösségé formálását, és a szabadidő hasznos eltöltését. Bejegyzett klubként először 2020-ban szerveztünk országhatárt is átívelő érdekeltségű #1 Ciao Szekszárd motoros rendezvényünket. A találkozó, azóta minden évben megrendezzük, és ennek keretein belül egyre több Vespa szinpatizánst láthatunk vendégül, akikkel megismertethetjük kis megyeszékhelyünk, és annak közvetlen környékének rejtett kincseit.